Naše vinotéka se nachází v obci Vrchovany mezi obcemi Dubá a Doksy. Nabízíme kvalitní vína z rodinných vinařství, které nekoupíte v supermarketech - víno přímo od vinaře.

Prodáváme vína z pěti rodinných vinařství z Moravy, oblast Velké Pavlovice.

Jedná se o tato vinařství:

Vinařství Jedlička: Rodinné vinařství založené v roce 2004 hospodaří na 45 ha a mají vinohrady na tratích Terasy, Čtvrtě a Kraví hora. Vinohrady v těchto místech jsou zmiňovány již v roce 1355, od těch dob jsou tu prakticky nepřetržitě.

Vinařství Baraque: Sňatkem se spojily dvě vinařské rodiny a následně přišel nápad založit vlastní vinařství. Jejich krédem je, že přece nezaleží na tom, jestli člověk vínu rozumí nebo ne – každý by měl pít dobré víno. Vždyť víno snad ani není alkohol, víno je životní styl. V jejich vínech najdete - uvolnění, inspiraci, pocit příjemného luxusu či onu příslovečnou pravdu. Vložili do vína ze sebe to nejlepší.

Vinařství Hempl: Vinařství bylo založeno v roce 2004 J. Hemplem a J. Kuchyňkou. Začali s velkou láskou na 4 ha na tratích Čtvrtě, Trkmanska a Kraví hora. Jejich krédem je „Být vinařem je velká dřina, ale krásná životní cesta“. Víno je jejich koníček, zábava, obživa, poslání a závazek.

Vinařství Novák: Rodinné vinařství obhospodařuje asi 6 ha vinic. Veškeré práce na vinohradě i sklepě se snaží dělat s rodinnými příslušníky. Ve sklepě část vín dělají s primární aromatikou a menším zbytkovým cukrem a druhou část dělají tradičním postupem – delší nakvašení na rmutu, promíchání vín na jemných kalech.

Vinařství V & M Zborovský: Založeno v roce 2001 dvěma bratry s podporou svého otce. Je to firma ryze rodinného charakteru. Začínali výrobou vína z 1,5 ha v domácím malém sklepě a dnes obhospodařují 18 ha vlastních i pronajatých vinic.